پایگاه دائمی غربالگری شنوایی و بینائی موسسه خیریه و خدمات اجتماعی احسان خنج افتتاح شد
 مراسم افتتاحیه پایگاه دائمی غربالگری بینائی وشنوایی ( پیشگیری از تنبلی چشم و ناشنوایی ) با حضور مسئولین و معتمدین در موسسه خیریه و خدمات اجتماعی احسان خنج برگزار شد.

در این مراسم که با حضورشاحسنی معاونت فرمانداری شهرستان خنج ، شیخ عبدالصمد ابونجمی امام جمعه اهل سنت خنج ، سرهنگ علی همتی فرمانده سپاه ناحیه خنج ،شهری رئیس شورای شهر ،  حجت الاسلام اسلامی نسب رئیس تبلیغات اسلامی خنج ، روسای ادارات بهزیستی ، کمیته امداد امام ، ثبت احوال و روابط عمومی و نمایندگان شهرداری و شبکه بهداشت و درمان، نصرالله سخایی رئیس هیئت مدیره موسسه خیره احسان و اعضای هیت مدیره و تنی چند از خیرین و معتمدین محلی حضور داشتند ، پس از تلاوت آیاتی چند از کلام اله مجید ، رامین خلوتی مدیر عامل موسسه خیریه و خدمات اجتماعی احسان خنج ضمن خیر مقدم به مدعوین در سخنانی به چگونگی شکل گیری  تاسیس این موسسه پرداخت وضمن اشاره به  خدمات انجام شده در طول مدت فعالیت ، اهداف و چشم اندازهای اینده ی این موسسه  را بر شمرد .

در ادامه حجت الاسلام اسلامی نسب و شیخ عبدالصمد ابونجمی  در سخنانی از خدمات ارزنده و خداپسندانه موسسه خیریه  احسان خنج  تقدیر و تشکر کردند و پس از آن قائدی رئیس اداره بهزیستی خنج در سخنانی اهمیت طرح غربالگری بینایی و شنوایی را برای حاضرین شرح داد .

 امین قائدي رئيس اداره بهزيستي خنج در این خصوص گفت: تنبلي چشم يكي از علل نابينايي و كم بينايي خفيف تا شديد مي باشد به طوري كه این عارضه، شايع ترين علت نابينايي يك چشمي در افراد زير 20 سال و دومين علت كاهش بينايي در كودكان است.

. وی ادامه داد: تنبلي چشم با تشخيص به موقع قابل درمان است اما اگر به موقع تشخيص و درمان نشود، فرد را از يك يا هر دو چشم نابينا خواهد كرد. تنبلي چشم علامت ظاهري مشخصي ندارد و ممكن است در ظاهر، چشم كودك سالم به نظر برسد اما در واقع مبتلا به تنبلي چشم باشد.

قائدی همچنین  در باره غربالگری شنوایی نیز توضیحات و اطلاعات لازم را ارائه نمود.

در این جلسه تصمیم بر آن شد با توجه به وجود دستگاهای مجهز و به روز بینایی سنجی و شنوایی سنجی در موسسه خیریه و خدمات اجتماعی احسان خنج ، اداره ثبت احوال این شهرستان در صورتی شناسنامه نوزادان را صادر نماید که والدین با مراجعه به این موسسه معاینه و تست بینایی و شنوایی نوزاد را انجام داده باشند.

لازم به ذکر است موسسه خیریه و خدمات اجتماعی احسان خنج با همکاری  واحد امور پیشگیری اداره بهزیستی شهرستان خنج اقدام به خرید دو دستگاه بینایی سنجی و شنوایی سنجی و راه اندازی پایگاه دائم غربالگری بینایی و شنوایی در این موسسه  نموده است .

برای خرید این دستگاهها در مجموع 600 میلیون ریال هزینه شده که مبلغ هفتاد درصد این هزینه ازطرف موسسه خیریه احسان ومابقی از طرف اداره بهزیستی شهرستان خنج پرداخت شده است.

رامین خلوتی مدیر عامل موسسه خیریه و خدمات اجتماعی احسان خنج در حاشیه این مراسم از راه اندازی کلینیک تخصصی گفتار درمانی در این موسسه خبر داد و گفت: این کلینیک طی چند روز اینده با هدف مشاوره ، ارزیابی ، تشخیص و درمان کلیه اختلالات گفتار و زبان با حضور خانم مریم رحمانیان پاتولوژیست گفتار و درمان راه اندازی خواهد شد.


مشاهده سابقه پرداختهای خیرین