فرم طرح توسعه کار آفرینی و اشتغال زایی

نمایشگاه غذا های محلی و سنتی خنج
 نمایشگاه غذا های محلی با هدف کمک به بیماران نیازمند، ۲دیماه ۱۳۹۵ در شهرستان خنج برگزار شد.

در این نمایشگاه که به همت معاونت بانوان موسسه خیریه احسان برگزار گردید ؛ غرفه های متنوعی از غذا ها و تولیدات محلی و خانگی، صنایع دستی، غرفه کودکان و لوازم تحریر، و غرفه سلامت فعالیت داشتند.

اقای رامین خلوتی مدیر عامل موسسه خیریه احسان در مورد هدف از تشکیل نمایشگاه گفتند:
به لطف خداوند و همکاری بی دریغ همشهریان عزیز نمایشگاه به خوبی برگزار گردید و الحمدلله استقبال خوب و گرمی از سوی مردم داشتیم که ان شاالله درٱمد حاصله از فروش محصولات صرف نیازمندان و بیماران خواهد شد .

همچنین خانم جمالی فرد مسول نمایشگاه در مورد چگونگی برگزاری نمایشگاه گفتند:
دراین امر خیر وخداپسندانه تعداد زیادی از بانوان شهر خنج و روستاهای هم جوار مشارکت داشتند که در زمینه های جمع آوری کمک های نقدی و غیر نقدی، تدارکات، پخت نان وغذاهای محلی، فروشندگی و تبلیغات ، ما را یاری نموده اند که نام بردن از تک تک آنان در این مختصر نمی گنجد.
این نمایشگاه ازساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب درمحل سالن سایبان خنج برگزارشد که لازم است ازمدیریت محترم آموزش وپرورش شهرستان خنج جناب منصور غفوری تشکر داشته باشیم .
تشکر وسپاس از مسوولین و همکاران در موسسه خیریه احسان که در برگزاری باشکوه این نمایشگاه همراه و مشوق ما بوده اند .
همچنین تشکر از کلیه بازدیدکنندگان محترم که با حضور خود باعث دلگرمی ما در این خصوص شده اند.

لازم به ذکر است موسسه خیریه احسان شهرستان خنج از سال 1383شروع به فعالیت های خیری نموده و در زمینه های متنوعی از جمله مددکاری اجتماعی و خدمات توانبخشی ، فرهنگی ، اجتماعی و... در حال خدمت رسانی می باشد.

جشنواره غذاهای محلی و سنتی
 اطلاعیه اطلاعیه
معاونت بانوان موسسه خیریه و خدمات اجتماعی احسان خنج برگزار میکند
:diamonds: نمایشگاه غذاهای محلی با هدف (( حمایت از بیماران نیازمند)).
:red_circle: زمان: پنجشنبه 2دی
مکان:سالن سایبان
:heart: معاونت بانوان موسسه خیریه و خدمات اجتماعی احسان

اطلاعیه مسابقه کتابخوانی
 مسابقه                                         مسابقه

موسسه خیریه و خدمات اجتماعی احسان خنج باهمکاری شهرداری خنج در نظر دارد در راستای نهادینه شدن فرهنگ مطالعه و شناخت اصول شهروندی اقدام به برگزاری مسابقه کتاب خوانی  نماید.لذا از شما همشهری ودانش آموز گرامی جهت شرکت در این مسابقه دعوت به عمل می آید .

زمان مسابقه:     14/12/1395           ساعت : 16

منبع آزمون : مروری بر مجموعه رفتارهای پسندیده و اصول شهروندی            نویسنده ( خلیل هیبتی)

جوایز:

نفر اول :  سه میلیون ریال

نفر دوم : دو میلیون ریال

نفر سوم : یک میلیون ریال

ده نفر مبلغ پانصد هزار ریال

مکان برگزار ی امتحان و هرگونه تغییرات در زمان امتحان از طریق سایت : ehsankhonj.com  اطلاع رسانی خواهد شد.

آدرس موسسه : خنج – بلوار خاتم الانبیا – ابتدای کوی گلستان   تلفن : 52625802   تلفکس : 52625803

((روابط عمومی موسسه خیریه احسان  و شهرداری خنج ))


پایگاه دائمی غربالگری شنوایی و بینائی موسسه خیریه و خدمات اجتماعی احسان خنج افتتاح شد
 مراسم افتتاحیه پایگاه دائمی غربالگری بینائی وشنوایی ( پیشگیری از تنبلی چشم و ناشنوایی ) با حضور مسئولین و معتمدین در موسسه خیریه و خدمات اجتماعی احسان خنج برگزار شد

برگزاری همایش دیابت و تغذیه
 موسسه خیریه و خدمات اجتماعی احسان  با همکاری انجمن حمایت از بیماران کلیوی شهرستان خنج اقدام به برگزاری همایش دیابت و تغذیه نمود.
در این همایش  با حضور آقای عبداللهی کارشناس دیابت از موسسه نوو نوردیسک پارس در سالن نورایی  از ساعت 16/30 الی ساعت 19 برگزار شد .
 

15 هزار اقلام نوشت افزار بین نیازمندان تحت پوشش موسسه خیریه احسان خنج توزیع شد.
;با نزدیک شدن به ماه مهر و آغاز سال تحصیلی جدید 15 هزار اقلام نوشت افزار ، توسط موسسه خیریه و خدمات اجتماعی احسان خنج بین نیازمندان تحت پوشش این موسسه ;بصورت رایگان توزیع شد.

همایش پیشگیری از بیماری سرطان سینه در مورخه 24/2/1395 در تالار شهر برگزار شد.

معاونت دانشجویی موسسه خیریه و خدمات اجتماعی احسان خنج گذرسیاره عطارد از مقابل خورشید را ثبت و ضبط می
 فرصتی ویژه برای علاقمندان به دنیای آسمان هاو علم نجوم 
معاونت دانشجویی موسسه خیریه و خدمات اجتماعی احسان خنج قصد دارد تصاویر واقعه زیبا را با تلسکوپ ثبت نماید.لذا  علاقمندان می توانند جهت مشاهده زنده این پدیده فوق العاده با تلسکوپ در فاصله زمانی که این رویداد قابل مشاهده است به موسسه خیریه احسان مراجعه نمایند.زمان: دو شنبه 20 اردیبهشت ماه نود وپنج  ساعت 15:30 الی 19:30

دومین همایش پیشگیری از سرطان سینه با حضور دکتر قدرت الله نورسته (دکتر خنجی)

معاونت دانشجویی موسسه خیریه احسان خنج همایش پاسداشت زیان و فرهنگ بومی برگزار نمود
 از: دکتر محمد ابونجمی

نوروز امسال خنج و جامعه فرهنگی خنج، پنجمین همایش دانشجویی با عنوان پاسداشت زبان و فرهنگ بومی  به همت کمیته دانشجویی موسسه خیریه احسان در تالار شهر برگزار گردید. میهمان ویژه این همایش شخصیت فرزانه ای از خطه جنوب (اصالتا اوزی)  دکتر عبدالمجید ارفعی و تنها متخصص زبان ایلامی بوده است. لازم به ذکر است ایشان نخستین مترجم استوانه کورش به فارسی در سال ۵۸ شمسی بوده واز معدود افرادیست که قادر به خواندن کتیبه های  ایلامی تخت جمشید میباشد. از  مهمترین فعالیت وی احداث تالار کتیبه ها در موزه ایران باستان میباشد.  دکتر ارفعی در صحبتهای خود به گویش محلی خومونی نخست با مثال آوردن از کتاب “فارسی شکر است ” مرحوم محمد علی جمالزاده  به زیبایی بیان میدارد شخصی از باکو به بندر انزلی می آید و در اثر هرج و مرج اواخر قاجار به عللی به زندان می افتد و در آن جا ملاحظه مینماید که یک شخص بومی و یک شخص فرنگی مآب و یک تحصیلکرده داخلی در ارتباط  کلامی با هم دچار مشکل شده و به مشاجره کشیده میشود.

وی بیان میدارد شاخص یک ملت زبان آن ملت میباشد و اگر ما توانستیم ایرانی بمانیم  برای این است که تغییر زبان نداده ایم وآن را حفظ کرده ایم. اگر بخواهیم خنجی ، اوزی ، لاری یا بستکی باقی بمانیم بایستی لهجه و گویش خودمان را همگام با زبان رسمی حفظ نماییم که بن مایه تمام آنها ایران زمین میباشد. در ادامه ایشان با اشاره به واقعیت مهمی اظهار میدارد: برای  نسل مهاجر بسیار دردناک است که در اثر غفلت یا جهل فرهنگی حاضر نیستند زبان فارسی یا لهجه محلی را به فرزندان خود آموزش دهند. فردا فرزندان این خانواده ها دچار نوعی گسست از هویت ایرانی خود شده و به بیماری  از نوع آلزایمر فرهنگی دچار میشوند و این بسی تلخ و دردناک است. انسان دلش برای یک فرد دچار بیماری آلزایمر که گذشته تاریخی کوتاه خود را(۶۰-۷۰ ساله)  فراموش کرده میسوزد. شبیه همین نیز برای کسی که دچار گسست از هویت ایرانی ۷۰۰۰ ساله  خود شده با شدت بیشتر وجود دارد.  با همه سختیها ما زاده این مرز و بوم  و پدید آمده از فرهنگ هزاران ساله آن هستیم . ریشه خیلی از لغات لهجه خومونی ما ریشه در زبان پهلوی باستان دارد مثلا فعل  ” امگت”(omgot)  ، فعل “استادن”(estadan) به معنای بودن دقیقا برابر پهلوی ساسانی یا فعل ماضی نقلی به زبان  خومونی ما دقیقا مطابق زبان پهلوی و صرف آن نیز برابر با آن زبان میباشد. نهایتا وی به همه زوجهای جوان تاکید بر حفظ و اصالت زبان و فرهنگ خومونی و همچنین زبان فارسی را دارد.

زبان محلی ما ویژگیهایی دارد که زبان رسمی کشور ما فاقد آن است و این باعث افتخاری برای ماست.همشهریان محترم، دانشجویان عزیز، در هر رشته ای که هستید و هر تخصصی که دارید و خواهید داشت مبارکتان باشد، ولی سعی کنید زبان مادری را حفظ کنید که اصالت است و این اصالت را نباید فراموش کرد که مقدمه خودباختگی خواهد بود و انسان خودباخته توخالی وبی ریشه است و دزد زودتر به خانه خالی دست پیدا می کند. بهار می فرماید؛

کسی که از پدران ننگ داشت ناخلف است

که مرد را شرف باب و مام، نام دهد

ز درس حکمت و آداب رفتگان مگسل

که این گسستگیت خواری مدام دهد

 این همایش دانشجویی  با حضور امام جمعه محترم ، شورا و شهردار محترم خنج و هیات همراه از اوز متشکل ازکمیته فرهنگی شورای شهر اوز و شهردارهمراه شد و در نهایت پس از سخنرانی دکتر ارفعی با اهدای لوح تقدیر توسط امام جمعه ،شهردار و ریاست محترم موسسه خیریه احسان و بخشدار مرکزی خنج به جناب آقای دکتر ارفعی ازایشان بخاطر حضورشان تقدیر گردید.

 


کمیته دانشجویی موسسه خیریه و خدمات اجتماعی احسان خنج از برترین های کنکور 94 تجلیل کرد
کمیته دانشجویی موسسه خیریه و خدمات اجتماعی احسان خنج با همکاری مدیریت آموزش و پرورش شهرستان خنج از برترین های کنکور 94 تجلیل کرد

توزیع 1500 جفت کفش و 2500 شلوار جینز بین نیازمندن توسط کمپین مهر و موسسه خیریه احسان
به همت کمپین مهر خنج در امارات و با همکاری و مساعدت موسسه خیریه و خدمات اجتماعی احسان خنج تعداد 1500 جفت کفش ورزشی و 2500 عدد شلوار جینز بین خانواده های نیازمند در شهرستان خنج و سایر مناطق همجوار و کشور توزیع شد

توزیع پوشاک و البسه رایگان توسط موسسه خیریه و خدمات اجتماعی احسان خنج.

این محموله ارسالی خیرین که توسط کمپین مهر در امارات جمع آوری و ارسال شده بود  شامل انواع لباس بچگانه ،  زنانه ، مردانه ، ورزشی ، کفش ، کیف و شال بود که توسط موسسه خیریه و خدمات اجتماعی احسان خنج پس از تفکیک و اطلاع رسانی عمومی در سالن اجتماعات مدرسه کمالپور توزیع شد.


ششمین گردهمایی سالانه دانشجویان ودانش آموختگان خنج باموضوع شهروندمسئول

سخنرانی استاد جمشید خدادادی درخنج.
موسسه خیریه و خدمات اجتماعی احسان خنج اقدام به برگزاری جلسه سخنرانی و پرسش و پاسخ با حضور استاد جمشید خدادادی مبتکر و بنیانگذار طب قرآنی نموده است

پرداخت آنلاین سایت موسسه خیریه و خدمات اجتماعی احسان خنج راه اندازی شد.
به اطلاع خیرین گرامی و بازدیدکنندگان محترم سایت موسسه خیریه و خدمات اجتماعی احسان خنج میرسانیم که سامانه پرداخت آنلاین به منظور سهولت پرداخت مبالغ مورد نظر خیرین محترم به منظور کمک به ایتام و نیازمندان تحت پوشش این موسسه راه اندازی شده است.
شما میتوانید با ورود به صفحه (شماره حساب جهت واریز نقدی ) با انتخاب گزینه خرید آنلاین از طریق کلیه کارت های عضو شبکه شتاب بانکی نسبت به واریز وجوه خود اقدام نمایید.

طرح سنجش بینایی در موسسه خیریه و خدمات اجتماعی احسان خنج.
موسسه خیریه و خدمات اجتماعی احسان خنج همگام با پایگاهای  دائمی سنجش بینایی سراسر کشور  طرح بینایی سنجی کودکان 3 تا 6 سال را  انجام میدهد .

تشکر و قدردانی موسسه خیریه و خدمات اجتماعی احسان خنج از جناب محمدی.
موسسه خیریه و خدمات اجتماعی احسان خنج در پیامی از خدمات چندین ساله جناب محمدی رئیس اداره بهزیستی شهرستان خنج تقدیر و تشکر نمود.
متن پیام بدین شرح است:

اطلاعیه شماره 2 موسسه خیریه وخدمات اجتماعی احسان خنج.
موسسه خیریه و خدمات اجتماعی احسان خنج تصمیم دارد در راستای تشویق و ترویج فرهنگ ازدواج آسان  به جوانانی که اقدام به ازدواج و تشکیل خانواده مینمایند کمک و مساعدت به عمل آورد .
ازکلیه عزیزان تقاضا میشود جهت ثبت نام و تکمیل فرم تا تاریخ 7 دیماه 93 به موسسه خیریه احسان مراجعه نمایند.

اطلاعيه موسسه خيريه و خدمات اجتماعي احسان خنج.(1)
موسسه خيريه و خدمات اجتماعي احسان خنج در نظر دارد مراسم ازدواج دسته جمعي در ايام نوروز 94 را با حمايت خيرين محترم برگزار نمايد.
از آنجايي كه برگزاريي اينگونه مراسم نياز به برنامه ريزي همه جانبه و همفكري افراد با تجربه دارد به همين منظور از همه نيكوكاران و خيرين  و افراد صاحب نظر و با تجربه ي محترمي كه آمادگي لازم جهت همفكري و مساعدت در اين عمل خيرخواهانه را دارند تقاضا ميشو نهايتا تا پايان آذرماه 93  با حضور در اين موسسه  يا از طريق تماس تلفني و ارسال نمابر  و ايميل مراتب همكاري و مشاركت فكري ، معنوي و مادي  خود را به صورت رسمي اعلام نمايند.

نشست هم انديشي ازدواج گروهي در موسسه خيريه احسان خنج.
اولين نشست هم انديشي و برنامه ريزي چگونگي برگزاري ازدواج گروهي درسالن اجتماعات  موسسه خيريه  و خدمات اجتماعي احسان خنج برگزار شد

موسسه خيريه احسان خنج ازدواج گروهي برگزار ميكند.
موسسه خيريه و خدمات اجتماعي احسان خنج در نظر دارد مراسم ازدواج دسته جمعي در ايام نوروز 94 را با حمايت خيرين محترم برگزار نمايد.

مسابقه عکاسی

طرح غربالگری
روز گذشته دوشنبه 11/9/1392 با حضور کارمندان موسسه در روستای سده 70 کودک در طرح غربالگری بینایی شرکت نمودند . که تعدادی از مراجعه کنندکان متاسفانه از نظر بینایی دچار مشکل بودند که با راهنمایی مسؤلین وارجاع آنان به چشم پزشکی جهت پیشگیری از نابینایی این طرح به اجرا درآمد.

قربانی92
قابل توجه شهروندان محترم خنج
 
موسسه خيريه وخدمات اجتماعي احسان همانند سالهاي گذشته اقدام به جمع آوري وجوهات مردمي جهت ذبح قرباني مي نمايد. لذا  از همشهريان عزيز تقاضا مي شود مبالغ خود را حداكثرتا 23/7/92 به موسسه خيريه تحويل دهيد.
مبالغ قرباني :
ذبح گوسفند هرنفر: 000/500  تومان
ذبح گاوسهم هرنفر: 000/700  تومان
 
 
 
شماره حساب نزدبانك ملي:  0106288306002  بنام موسسه خيريه احسان
آدرس موسسه : خنج بلوارخاتم الأنبياء- ابتداي كوي گلستان- تلفن: 4525802  تلفكس: 4525803

توزیع فطریه

اطلاعيه زكات فطريه

انتخابات دوره ششم هيات مديره

برگزاري كلاسهاي آموزشي جهت اشتغال خانواده هاي تحت پوشش
برگزاري كلاسهاي آموزشي جهت اشتغال خانواده هاي تحت پوشش در موسسه ي خيريه احسان

اجرای طرح غربالگری دیابت
اجرای طرح غربالگری دیابت در سطح شهرستان از اول اردیبهشت ماه

اهدای 21 فقره جهیزیه به نیازمندان در سطح شهر خنج
موسسه خیریه احسان با آغاز فصل بهار به 21 نفر ازمددجویان و افراد نیازمند جهیزیه اهداء نمود.

کمیته دانشجویی موسسه همایش سالیانه دانشجویی را با حضور دکتر جعفر پور برگزار کرد.
در مورخه 6/1/1392 با حضور جمع کثیری از دانشجویان و دانش آموختگان خنج در هتل صبا همایش سالیانه دانشجویی با حضور دکتر جعفر پور نماینده مردم شهرستان های خنج ، لار و گراش از ساعت 30/17 تا ساعت 22 برگزار شد.